Piątek, 19 kwiecień 2024 r. | Solenizanci: Adolf, Konrad, Leon, Leontyna, Malwin, Romuald, Tymon,

Przemiennik DMR w Śremie!!!

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2018-01-10 00:32:18

Śremski przemiennik DMR

Pragniemy poinformować o uruchomieniu nowego przemiennika DMR.
Znak SR3DSE, częstotliwości pracy: TX: 438,7375 MHz RX: 431,1375 MHz.
Moc 10W antena Diamond X-200.
Lokalizacja: Śrem. Przemiennik podłączony do sieci BrandMeister.

Serdecznie zapraszamy do korzystania :-)

Życzenia noworoczne

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-29 20:55:07

Życzenia noworoczne AD 2018

Życzenia bożonarodzeniowe

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-22 18:43:08

Życzenia bożonarodzeniowe AD 2017

Nominacja Prezesa do Śremskich Żyraf

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-08 23:56:36

Dość nieoczekiwanie, Robert SP3SLD, prezes naszego klubu, został nominowany do naszego lokalnego plebiscytu "Śremskie Żyrafy 2017".

Wyróżnienie to otrzymał za propagowanie krótkofalarstwa w naszym mieście, gminie i powiecie :-)

Serdecznie gratulujemy mu tej nominacji i życzymy zwycięstwa :-)

Prosimy, zagłosuj na Roberta :-)
To właśnie dzięki Twojemu głosowi może zwyciężyć w konkursie :-)

Wystarczy wypełnić krótki formularz zaznaczając uprzednio pozycję wskazująca na Roberta SP3SLD, który dostępny jest pod adresem wskazanym obrazkiem tego newsa.

Grudniowe spotkanie klubowe

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-03 23:49:48

W pierwszy piątek grudnia ponownie spotkaliśmy się w naszym klubie.

Tym razem, nasz klubowy kolega, Jacek SP3JK przygotował specjalny wykład o systemie DMR.

Przygotował również, we współpracy z Chrystianem SQ3GJH, małą wystawę sprzętu pracującego w tej technologii.

Przysłowiową "wisienką na torcie" było przeprowadzenie łączności z radia ręcznego ze stacją ze Stanów Zjednoczonych, właśnie w systemie DMR, z wykorzystaniem poznańskiego przemiennika SR3DMR.

Kilka fotek ze spotkania klubowego 2017 r.

Czyżby w Śremie szykowała się jakaś rewolucja technologiczna? ;-)

Spotkanie klubowe

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-11-28 20:29:19

W miniony piątek (24.11.2017 r.), jak zwykle, spotkaliśmy się w siedzibie naszego klubu.

Miało to być spotkanie jak każde inne, jednakże tym razem odwiedził nas nieoczekiwany gość.

Odbyła się również mała uroczystość - oficjalne wręczenie pierwszej, i jakże upragnionej, karty QSL naszemu klubowemu koledze, Jackowi SP3JK :-)

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych ciekawych kart QSL. :-)

Chwile te upamiętniliśmy na fotografiach, które można obejrzeć w naszej galerii:

Kilka fotek ze spotkania klubowego 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do oglądania :-)

Migawki z zajęć w Bibliotece

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-11-26 17:00:16

Od 1 września prowadzimy regularne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie.

Odbywają się one w każdy wtorek i piątek w godzinach 15:30 ÷ 18:30 oraz w czwartki w godzinach 16:30 ÷ 18:30.

Uczestnicy naszych zajęć ćwiczyli łączności najpierw na sucho, potem na radiotelefonach ręcznych w paśmie PMR.

Po tych krótkich, aczkolwiek intensywnych, przygotowaniach przyszedł w końcu niecierpliwie wyczekiwany czas na pracę na "dużym radiu".

Tak więc od niedawna nasi podopieczni pracują już na krótkich falach, przeważnie w pasmie 80m.

Poniżej prezentujemy garść fotek z dwóch ostatnich zajęć:

Migawki z zajęć w Bibliotece 2017 r.

Nie będziemy ukrywać, że największym wzięciem cieszą się piątkowe zajęcia :-)

Niemniej jednak zapraszamy wszystkich krótkofalowców do łączności z tymi początkującymi adeptami naszego hobby :-)

I wybaczcie nieco schematyczne łączności. Młodzi nabiorą wprawy, uwierzą w siebie, i zaczną prowadzić konwersację w nieco luźniejszej formie :-)

Do usłyszenia na falach eteru :-)

Nowy dyplom dla naszego Klubu

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-10-19 19:07:27

Z przyjemnością informujemy, że nasza klubowa kolekcja dyplomów powiększyła się o kolejny egzemplarz. :-)

Po spełnieniu warunków określonych regulaminem otrzymaliśmy przepiękny dyplom "THE TALL SHIPS RACES 2017 W ETERZE":

Dyplom THE TALL SHIPS RACES 2017 W ETERZE

Bajkowa Promenada

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-09-26 19:30:11

Aktywność w ramach imprezy plenerowej "Promenada jak za dawnych lat - parada bajek w Śremie" już za nami. :-)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia mini fotogalerii z tego przedsięwzięcia:

Fotorelacja z Bajkowej Promenady 2017 r.

Miłego oglądania.

Zajęcia w bibliotece - specjalna karta QSL

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-09-24 12:13:24

Nasze darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie cieszą się ogromnym powodzeniem :-)
Frekwencja przerosła nieco nasze oczekiwania :-)

Na chwilę obecną, nowi uczestnicy zajęć, ćwiczą na sucho łączności w parach "twarzą w twarz" lub na odległość z wykorzystaniem radiotelefonów ręcznych w pasmie PMR.

Jednak już wkrótce zasiądą przed "dużym" radiem i rozpoczną swoją "poważną" przygodę z krótkofalarstwem w pasmie 80m, pracując pod znakiem klubowym pod bacznym okiem uprawnionego instruktora.

Na tę też okazję przygotowaliśmy specjalną kartę QSL:

Łączności z biblioteki 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do łączności, prosząc jednocześnie o dużą dozę wyrozumiałości dla nowych adeptów amatorskich łączności radiowych :-)

Dzień klubowy: pierwszy piątek miesiąca.

przemiennik:
SR3DSE (438,7375 MHz, nośna).