Piątek, 19 kwiecień 2024 r. | Solenizanci: Adolf, Konrad, Leon, Leontyna, Malwin, Romuald, Tymon,

Wigilia na rynku

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-12-20 22:34:30

W dniu 16.12.2011 r. pracowaliśmy z okazji imprezy miejskiej "Wigilia na rynku".
Niestety deszcz zmusił nas do ewakuacji z centrum imprezy do klubowych pieleszy :-(
Pomimo tak niesprzyjających warunków, udało się przeprowadzić kilkadziesiąt wspaniałych łączności.
Wszystkie zostaną potwierdzone specjalną kartą QSL, której wzór umieścimy już niebawem w naszej galerii kart QSL.

Relacja TV

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-12-20 22:28:21

W dziale "Media o nas" umieściliśmy link do krótkiego materiału video przygotowanego przez lokalną telewizję "TV Relax" z uroczystego podpisania listu intencyjnego.
Serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia.

Podpisanie listu intencyjnego

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-11-23 23:06:55

Miło nam donieść, że dzisiaj (23.11.2011 r.) doszło do podpisania Listu intencyjnego pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie a naszym Klubem.
Sygnatariuszami tego dokumentu byli:
  - Zbigniew Baranowski, Dyrektor ZST im. H. Cegielskiego w Śremie;
  - Piotr Skrzypczak, Prezes Zarządu Głównego PZK;
  - Robert Gołębiowski, Prezes Klubu Krótkofalowców SP3PKC - "Lambda".
Treść dokumentu można znaleźć tutaj.

Dziecięce CQ

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-11-13 23:26:17

Koleżanki i Koledzy!

W porozumieniu z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie, Klub Krótkofalowców SP3PKC - „LAMBDA” utworzył na terenie szkoły kółko krótkofalowców.

Pierwsze zajęcia odbyły się 7 listopada i wówczas również dzieci przeprowadzały swoje pierwsze łączności. Zaplanowaliśmy, że zajęcia odbywać się będą co poniedziałek w godzinach 16-18 czasu lokalnego.

W związku z tym proszę brać krótkofalarską o zwrócenie uwagi na pełną entuzjazmu młodzież i odpowiedź na słyszane CQ.

Proszę również o szczególną wyrozumiałość i tolerancję przy prowadzeniu łączności. Jak zauważyliśmy, przy pierwszych kontaktach, trema jest stosunkowo silnym środkiem paraliżującym płynność wypowiedzi. Nie zawsze też jesteśmy w stanie przewidzieć, co młody człowiek odpowie.

Planujemy także specjalnie dla potrzeb kółka wydrukować specjalne karty qsl. Oczywiście będą do tego potrzebne środki, które planujemy pozyskać od sponsorów.

W imieniu przyszłych adeptów sztuki krótkofalarskiej serdecznie zapraszam do eterowych spotkań.

Zapraszamy również do obejrzenia kilku zdjęć w naszej galerii oraz reportażu logalnej telewizji z tego doniosłego wydażenia :-)

Walne Zebranie Sprawozdawcze

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-11-02 00:08:21

Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Krótkofalowców zaprasza wszystkich swoich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze połączone z wyborem delegatów na Zjazd Krajowy Polskiego Związku Krótkofalowców.

Zebranie odbędzie się 3 grudnia 2011 o godzinie 10.00 w Ujściu, ul. Czarnkowska 32 (Pizzeria).

Kolejna aktywność

Dodał: Waldek SQ3RJP, dnia: 2011-10-06 10:49:00

Klub Krótkofalowców SP3PKC „LAMBDA” zaprasza wszystkie Koleżanki i
Kolegów do spotkania na falach eteru od 10:00 – 15:00 w najbliższą
sobotę tj. 8 października. Okazją kolejnej pracy terenowej naszej stacji
klubowej są II Powiatowe Zawody w Ratownictwie Medycznym Ochotniczych
Straży Pożarnych powiatu śremskiego oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.
Zawody odbywać się będą w miejscowości Żabno w gminie Brodnica PGA
SR02. Tradycyjnie na tę okazję przygotowana jest specjalna karta QSL:

II Powiatowe Zawody w Ratownictwie Medycznym OSP

Waldek SQ3RJP

Zakończenie sezonu rowerowego w Dolsku

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-09-21 21:11:32

Już w najbliższą sobotę, tj. 24.09.2011 r., od godzin rannych, będziemy pracować z miejscowości Dolsk (SR02).
Okazją naszej plenerowej aktywności jest impreza cyklistów, zatytułowana: "Zakończenie sezonu rowerowego".
Na tę okazję łączności będziemy potwierdzać specjalną kartą QSL:
Dolsk 2011 r..
Jest to również wspaniała okazja do "zaliczenia" nieaktywnej gminy SR02.
Serdecznie zapraszamy do łączności.

Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkodzy Olsza 2011 r.

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-08-01 23:13:48

W dniach od 04 do 07 sierpnia, w miejscowości Olsza k/Śremu, odbywać się będą Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody.
Z tej okazji, dopingując zawodników, będziemy pracowali spod znaku SP3PKC/3.
Tradycją już niemal się stało, że przy tego rodzaju wydarzeniach, łączności potwierdzamy specjalnie przygotowaną kartą QSL. Również i tym razem tak będzie. :-)
Poniżej prezentujemy kartę przygotowaną specjalnie na tę okazję:
MP Olsza 2011 r.
Zapraszamy do łączności nie tylko sympatyków klubu, ale również amatorów naszej kolekcji, która już zaczyna być dość okazałą.
GL+VY 73 ! de członkowie klubu SP3PKC.

Dni Książa Wielkopolskiego

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-07-04 21:37:08

Zapraszamy wszystkich chętnych do zdobycia kolejnej karty naszego klubu do swojej kolekcji.
9 i 10 lipca podczas uroczystych obchodów Dni Książa Wielkopolskiego stacja nasza pracując z tej okazji, będzie potwierdzać łączności kolejną specjalną kartą:
Dni Książa Wlkp. 2011 r.
Ponad to dla zainteresowanych podajemy informację, że w przygotowaniu mamy kolejną aktywność. Jak tylko temat nabierze konkretnych wymiarów i będzie bardziej sprecyzowany termin i stanowisko organizatora, zamieścimy na naszej stronie informację.
Zatem zapraszamy również do zaglądania na nią.

Z pozdrowieniami i zaproszeniem na kolejne łączności.
Zarząd klubu SP3PKC - LAMBDA

Jubileusz w Brodnicy

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2011-06-24 23:53:08

02.07.2011 to kolejny dzień naszej aktywności plenerowej.
Tym razem nadawać będziemy z okazji jubileuszu Koła PZW w Brodnicy.
Jak zwykle łączności z tej okazji będą potwierdzane specjalną kartą QSL:
Jubileusz Koła PZW w Brodnicy
Serdecznie zapraszamy do łączności :-)

Dzień klubowy: pierwszy piątek miesiąca.

przemiennik:
SR3DSE (438,7375 MHz, nośna).