Piątek, 19 październik 2018 r. | Solenizanci: Ferdynand, Fryda, Izaak, Jan, Paweł, Pelagia, Piotr, Skarbimir, Ziemowit,

Życzenia wielkanocne

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2018-03-27 18:50:50

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy z całego serca składamy życzenia:

Życzenia wielkanocne AD 2018

Zajęcia w bibliotece - zawieszenie czwartkowych spotkań

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2018-03-04 00:15:32

Z powodu problemów zdrowotnych, dotyczących jednego z prowadzących zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego w Śremie, jesteśmy zmuszeni zawiesić czwartkowe spotkania do końca kwietnia.

Ponieważ pierwszy pokwietniowy czwartek przypada w święto 3 maja, planujemy wznowić spotkania w czwartek 10 maja.

W tym czasie zapraszamy na zajęcia, które będą odbywać się w każdy wtorek i piątek w godzinach od 15:30 do 18:30.

Nowy sprzęt w naszym klubie

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2018-01-26 19:40:52

Właśnie dotarły do nas 3 nowiutkie radiotelefony ręczne Baofeng UV-5R

Baofengi nowy nabytek AD 2018

Zostały one zakupione przez Zarząd Nadnoteckiego Oddziału Terenowego PZK i przekazane naszemu Klubowi jako wsparcia naszej pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Posiadana obecnie ilość radiotelefonów pozwoli na naukę pracy w pile-up, co niewątpliwie przyda się młodym amatorom naszego hobby.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Zarządowi Nadnoteckiego Oddziału Terenowego PZK za docenienie naszej pracy oraz przekazanie sprzętu. :-)

Zajęcia w bibliotece

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2018-01-13 00:44:22

W tym tygodniu, po nieco długiej przerwie świątecznej, wznowiliśmy zajęcia w Bibliotece Publicznej im. H. Święcickiego Śremie, które są adresowane do dzieci i młodzieży ze Śremu i okolic.

Preferowany przedział wiekowy dla uczestników to od 5 do 105 lat. :-)
Jeśli masz ich nieco więcej, nie przejmuj się, przymkniemy oko i przyjmiemy z otwartymi ramionami. :-)

Łączności z biblioteki 2017 r.

Przypominamy terminy zajęć: w każdy wtorek i piątek w godzinach 15:30 ÷ 18:30 oraz w czwartki w godzinach 16:30 ÷ 18:30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, mniej lub bardziej, zainteresowanych :-)

Dodał: Robert SP3SLD, dnia: 2018-01-12 08:33:13

SP3SLD Żyrafy AD 2018

Wszystkim Przyjaciołom Znajomym i nieznajomym, którzy oddali głos na moją kandydaturę PIĘKNIE DZIĘKUJĘ.

Dziękuję również serdecznie Wszystkim tym, bez których udziału nie miałbym szans uzyskać nominacji.

Żonie, koleżankom i kolegom klubowym, przesympatycznym gospodarzom pomieszczeń którzy ufając nam dali możliwość spotykania się w swoich pomieszczeniach byśmy mogli wiedzę swoją i pasje przekazywać młodzieży, wreszcie wszelkim osobom prywatnym, instytucjom i organizacjom, które zgodziły się byśmy o ich sukcesach, i przedsięwzięciach mogli głosić nie tylko
w kraju, ale i na świecie.

Serce się raduje na możliwość przekazania wspaniałych przedsięwzięć organizowanych w naszym mieście.

Dzięki pracy lokalnej dostrzeżono profesjonalizm i zaangażowanie co z kolei zaowocowało pracą klubu podczas 33 Szybowcowych Mistrzostw Świata w 2014 roku w Lesznie.
Tam nasi podopieczni mieli okazję przez 3 tygodnie nadawać na cały świat nie wspominając o bezpośrednim kontakcie z czołówką światową pilotów szybowców z 33 krajów wszystkich kontynentów.

Długo i dużo by pisać można o naszej działalności.

Ponad 150 różnych inicjatyw i przedsięwzięć jakie było nam dane obstawiać i rozsławiać, to tylko niewielki wycinek naszej działalności.

Tego wszystkiego nie jest w stanie dokonać jedna osoba. Dlatego też statuetkę, którą miałem okazję i przyjemność odebrać dedykuję tym wszystkim , których wcześniej wymieniłem. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ SERDECZNIE.

Przemiennik DMR w Śremie!!!

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2018-01-10 00:32:18

Śremski przemiennik DMR

Pragniemy poinformować o uruchomieniu nowego przemiennika DMR.
Znak SR3DSE, częstotliwości pracy: TX: 438,7375 MHz RX: 431,1375 MHz.
Moc 10W antena Diamond X-200.
Lokalizacja: Śrem. Przemiennik podłączony do sieci BrandMeister.

Serdecznie zapraszamy do korzystania :-)

Życzenia noworoczne

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-29 20:55:07

Życzenia noworoczne AD 2018

Życzenia bożonarodzeniowe

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-22 18:43:08

Życzenia bożonarodzeniowe AD 2017

Nominacja Prezesa do Śremskich Żyraf

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-08 23:56:36

Dość nieoczekiwanie, Robert SP3SLD, prezes naszego klubu, został nominowany do naszego lokalnego plebiscytu "Śremskie Żyrafy 2017".

Wyróżnienie to otrzymał za propagowanie krótkofalarstwa w naszym mieście, gminie i powiecie :-)

Serdecznie gratulujemy mu tej nominacji i życzymy zwycięstwa :-)

Prosimy, zagłosuj na Roberta :-)
To właśnie dzięki Twojemu głosowi może zwyciężyć w konkursie :-)

Wystarczy wypełnić krótki formularz zaznaczając uprzednio pozycję wskazująca na Roberta SP3SLD, który dostępny jest pod adresem wskazanym obrazkiem tego newsa.

Grudniowe spotkanie klubowe

Dodał: Mariusz SQ3MVE, dnia: 2017-12-03 23:49:48

W pierwszy piątek grudnia ponownie spotkaliśmy się w naszym klubie.

Tym razem, nasz klubowy kolega, Jacek SP3JK przygotował specjalny wykład o systemie DMR.

Przygotował również, we współpracy z Chrystianem SQ3GJH, małą wystawę sprzętu pracującego w tej technologii.

Przysłowiową "wisienką na torcie" było przeprowadzenie łączności z radia ręcznego ze stacją ze Stanów Zjednoczonych, właśnie w systemie DMR, z wykorzystaniem poznańskiego przemiennika SR3DMR.

Kilka fotek ze spotkania klubowego 2017 r.

Czyżby w Śremie szykowała się jakaś rewolucja technologiczna? ;-)

przemienniki:
SR3SE (438,775 MHz, CTCSS: 110,9 Hz). SR3DSE (438,7375 MHz, nośna).